Jsme koedukovaný oddíl. Tedy oddíl ve kterém jsou dívky i chlapci.

Náš oddíl patří do organizace JUNÁK-český skaut, který je dobrovolné, nezávislé a nepolitické občanské sdružení sdružující své členy a členky bez rozdílu národnosti, náboženského vyznání, politického přesvědčení, rasy nebo jiných rozdílů. Jsme součástí skautského střediska Devět křížů-Domašov, které sdružuje více oddílů. Jsme dobrá parta dětí a mladých lidí a snažíme se řídit skautskými pravidly. Naší náplní je SKAUTING. Co to je? To jsou kamarádi, přátelé a společenství lidí všech věkových kategorií, kteří mají společné hodnoty, řídí se jimi a žijí je. Jaké to jsou hodnoty?

Vyrůstat ve skautském oddíle znamená chopit se šance žít naplno. Být aktivní a najít své místo ve světě. Skauting je příležitost rozvíjet sebe i své okolí. Jedním z cílů skautingu je aby skauti a skautky vyrostli v dobré a charakterní lidi, kteří pomáhají tvořit lepší svět. Jak? Tím co sami dělají a jak se chovají. Skautské zásady, kterými se řídíme, jsou pro nás platné nejen na schůzkách, výpravách a společných akcích, ale i v každodenním životě. Skautská výchova nabízí takové činnosti a aktivity aby to každý, kdo bude chtít, mohl zajímavou a zábavnou formou dokázat. Je na každém, zda se k nám přidá.

Družiny

Světlušky

holky 7 – 12 let
Schůzky ve středu 18:00 – 19:30

Vlčata

kluci 7 – 11 let
Schůzky v úterý 18:00 – 19:30

Roveři a Rangers

holky a kluci 15 – 26 let
Nepravidelně po předchozí domluvě

Naši vedoucí

Skautské oddíly vedou dospělí dobrovolníci, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost, program a fungování oddílu. Aby se vedoucími mohli stát, musí projít zdravotnickým a vzdělávacím kurzem, které jim přinesou rozhled, znalosti a kvalifikaci certifikovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. To vše ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Vedoucí na to všechno nejsou úplně sami. Pomáhají jim tzv. rádci, kteří mají zájem podílet se na přípravě programu. Učí se tak spolupráci, odpovědnosti, řízení týmu nebo komunikaci.